Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -

Przetarg nieograniczony na świadczenie usługi transportu, tj. dowozu i odwozu uczniów z opiekunami na zajęcia pozaszkolne na Uczelni w ramach realizacji projektu pod nazwą Fascynujący świat nauki i technologii, współfinansowanego ze środków Europejskiego

Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

2013/S 230-399541

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji
ul. Głogowska 27
Punkt kontaktowy: Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji, 45-315 Opole, ul. Głogowska 27, pokój 1.23 parter
Osoba do kontaktów: Beata Kłopotowska, Anna Konieczna
45-315 Opole
POLSKA
Tel.: +48 774579895
E-mail: , bklopotowska@rcre.opolskie.pl, akonieczna@rcre.opolskie.pl
Faks: +48 774552979

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.rcre.opolskie.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Przetarg nieograniczony na świadczenie usługi transportu, tj. dowozu i odwozu uczniów z opiekunami na zajęcia pozaszkolne na Uczelni w ramach realizacji projektu pod nazwą Fascynujący świat nauki i technologii, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 2: Usługi transportu lądowego [2] ,w tym usługi samochodów opancerzonych oraz usługi kurierskie, z wyjątkiem przewozu poczty
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Teren miasta Opole.

Kod NUTS PL52

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia są usługi nieregularnego transportu osobowego dzieci wraz z opiekunami szkół województwa opolskiego będących uczestnikami projektu FŚNiT, w skład których wchodzą następujące usługi transportu w zakresie przewozu osób środkami transportu z ilością miejsc siedzących dla pasażerów (łączna ilość dzieci i opiekunów):
1) nie mniejszą niż 28;
2) nie mniejszą niż 35.
2. Wykorzystane do realizacji pojazdy pkt 1)–2) muszą:
1) posiadać aktualne badania stanu technicznego pojazdu;
2) być wyprodukowane po roku 1997 r.;
3) posiadać aktualne ubezpieczenie OC i NNW, przy czym NNW w wysokości minimum 10 000 PLN.
3. Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usługi transportu (dowozu i odwozu uczniów z opiekunami z macierzystej Szkoły z terenu województwa opolskiego do: Uniwersytet Opolski: ul. Oleska 48, Opole.
4. Wykonawca będzie stawiał w gotowości przez okres trwania umowy łącznie 4 środków transportu (do wyboru przez Zamawiającego z każdego rodzaju opisanego w ust. 1 pkt 1)–2), z zastrzeżeniem, że Zamawiający nie wykorzysta dziennie więcej niż 4 środków transportu łącznie ze wszystkich punktów 1–2), co pozwolić ma na przewóz maksymalnie w ciągu jednego dnia do 140 dzieci i opiekunów. Przewidywana maksymalna ilość dzieci objęta usługą transportu w trakcie całego okresu trwania umowy: łącznie (dzieci + opiekuni) 9 600 osób. Wszystkie osoby muszą mieć miejsce siedzące.
5. Zamawiający ustala grafik przewozu uczniów przekazując Wykonawcy wielkości grup i miejsca odbioru uczniów i miejsce docelowe z wyprzedzeniem nie krótszym niż 2 tygodnie od daty wykonania usługi, z zastrzeżeniem, że pierwsze realizacje wyjazdów mogą nastąpić w terminie nie później niż do 1 tygodnia od dnia podpisania umowy, o ile zamawiający w dniu podpisania umowy przekaże grafik. W grafiku zamawiający wskazuje również rodzaj środka transportu (punkty 1-2) i jego ilość. Wykonawca może podstawić autokar z większą niż wskazana w grafiku liczbą miejsc, jednakże rozliczenie będzie odbywało się wg cen wynikających z liczby miejsc środka transportu jaką w grafiku wskazał zamawiający.
6. Wykonawca musi wskazać osobę do koordynacji (przekazywania terminów i wielkości autokarów i reagowania na wszelkiego rodzaju uchybienia w realizacji umowy, awarie środków transportu w trakcie wykonywania usługi). Osoba ta również ma być wyposażona w znany Zamawiającemu numer telefonu komórkowego – dostępny w godzinach o 8:00 do 16:00 w każdy dzień roboczy.
7. Wykonawca posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na łączną kwotę równą co najmniej 50 000,00 PLN. Wykonawca z którym zostanie podpisana umowa przedłoży kopię polisy odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności i będzie ona stanowiła załącznik do umowy.
8. Wykonawca gwarantuje bezpieczeństwo uczniów podczas wykonywania usług przewozu. Zamawiający nie bierze żadnej odpowiedzialności za wypadki i zdarzenia jakiegokolwiek typu, w wyniku których nastąpi uszkodzenie ciała, śmierć czy szkoda materialna spowodowana działalnością Wykonawcy.
9. Wykonawca musi realizować niniejsze zamówienie zgodnie z przepisami prawa, a w szczególności w zgodzie z ustawą z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym (tekst jedn. Dz.U. z 2012 r., poz. 1265 ze zm.) oraz ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jedn. Dz.U. 2012 r. poz. 1137 ze zm.).
10. Przyjazd środka transportu we wskazane miejsce projektowe musi zostać zrealizowane pomiędzy godziną 8:00–8:30. Odjazd środka transportu do macierzystej szkoły /powrót/ pomiędzy 14:30–15:00. Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usługi transportu w dni powszednie w okresie trwania projektu z wyłączeniem niedziel, świąt, okresów przerw wakacyjnych i semestralnych w danych szkołach województwa opolskiego.
11. Zamawiający przewiduje, że w okresie świadczenia usługi maksymalna ilość kilometrów (w obie strony) dla wszystkich środków transportu nie przekroczy łącznie 74 412 km. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zamiany planowanych ilości kilometrów z zachowaniem cen jednostkowych wskazanych w ofercie oraz wykorzystania odpowiedniego środka transportu i ilości kilometrów adekwatnie do potrzeb zamawiającego . Wykonawca oświadcza, że na powyższe wyraża zgodę oraz oświadcza, że nie będzie z tego tytułu zgłaszał żadnych pretensji i zrzeka się wszelkich ewentualnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
12. Nie dopuszcza się składania ofert częściowych: oznacza to że wykonawca może złożyć ofertę jedynie na całość zamówienia.
13. Usługa realizowana jest na potrzeby projektu systemowego nr POKL.09.01.02-16-001/13 pn. Fascynujący świat nauki i technologii, realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytetu IX, Działania 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z decyzją o dofinansowanie – uchwała ZWO nr 3514/2013 z dnia 28.3.2013 r.
14. Wykonawca zobowiązany jest oznaczyć środki transportu, którymi realizuję usługę w sposób widoczny zgodnie z zaleceniami i materiałami przekazanymi Wykonawcy przez Zamawiającego.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

60130000, 60140000, 60172000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Całkowita wielkość zamówienia wg przewidzianej ilości planowanych kursów oraz przy rozróżnieniu różnych środków transportu została określona jako łącznie 33 427,34 km. Przewidywany maksymalna ilość osób objęta usługą transportu łącznie 9 600 uczniów i opiekunów.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 10.1.2014. Zakończenie 31.3.2015

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Przystępując do przetargu każdy wykonawca zobowiązany jest, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w wysokości: 5 000,00 PLN (słownie: pięć tysięcy zł 00/100).
2. Wadium może być wnoszone w formach określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Pzp.
3. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu, ustaloną kwotę należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego PKO S.A. nr rachunku:
nr rachunku: 74 1160 2202 0000 0001 3813 7657 z adnotacją: Wadium nr postępowania 144/ZP/RCRE/POKL9.1.2/2013.
4. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert
UWAGA: W przypadku wnoszenia wadium w formie pieniężnej, skuteczne jego wniesienie oznacza uznanie rachunku bankowego Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
5. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniężna, należy załączyć do oferty oryginał dokumentu potwierdzającego jego wniesienie (dokumentu tego nie należy scalać na trwale z ofertą). Złożenie kopii poręczenia lub gwarancji zostanie uznane za brak wniesienia wadium.
6. Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać, kto reprezentuje Gwaranta. Gwarancja musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela Gwaranta. Podpis winien być złożony w sposób umożliwiający jego identyfikację, np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska). Z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
7. W przypadku wadium w formie gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej, składanego przez konsorcjum (albo inne podmioty występujące wspólnie), zamawiający wymaga, by w treści gwarancji, jako zobowiązani, byli wskazani wszyscy uczestnicy konsorcjum, z zastrzeżeniem zdania drugiego. Zamawiający dopuszcza złożenie wadium w w/w formach, wystawionego tylko na 1 uczestnika konsorcjum, jednak w takim przypadku z treści gwarancji powinno jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta, że przyjmuje on na siebie odpowiedzialność za wszystkich uczestników konsorcjum.
8. Wykonawca, który zabezpieczy swoją ofertę nieakceptowaną formą wadium, zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.
9. Zamawiający zwróci wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem o którym mowa w pkt 16.4 SIWZ.
10. Wykonawcy którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwróci wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
11. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
12. Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
13 Wadium wykonawcy, którego oferta została wybrana, zostanie zatrzymane wraz z odsetkami w przypadku, gdy wykonawca:
a) odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
14. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami jeżeli wykonawca nie złoży na wezwanie zamawiającego dokumentów lub oświadczeń o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, iż wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Płatność będzie następowała na rachunek bankowy Wykonawcy w okresach miesięcznych za przejechane km i wykorzystane środki transportu do 21 dni od daty prawidłowo wystawionej faktury. Faktura będzie wystawiana do 10-tego każdego miesiąca za zrealizowane usługi z miesiąca poprzedniego.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum) pod warunkiem, że taka oferta spełniać będzie następujące wymagania:
1. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie obowiązywała wszystkich wykonawców występujących wspólnie.
2. Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika (wyznaczyć lidera) do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu oraz zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uwaga: treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania.
3. Jeżeli oferta wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego zostanie wybrana, zamawiający przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, zażąda umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
4. W odniesieniu do wymagań postawionych przez zamawiającego, każdy z wykonawców wchodzący w skład konsorcjum/spółki oddzielnie musi udokumentować, że nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 1-11 oraz art. 24 ust 2 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
5. Potencjał ekonomiczny i techniczny oraz doświadczenie wykonawców w sumie musi spełniać wymagane warunki.
6. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia prowadzone będą wyłącznie z pełnomocnikiem (liderem).
7. Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na wykonawcę, w miejscu np. nazwa i adres wykonawcy w przypadku składania oferty przez konsorcjum należy wpisać dane dotyczące wszystkich członków konsorcjum (a nie tylko pełnomocnika konsorcjum), natomiast w przypadku spółki cywilnej dane wszystkich wspólników oraz nazwę, siedzibę i adres spółki.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust.1 i 2 oraz art. 24b) ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych i złozyli:
1. Oświadczenie o spełnianiu warunków, o których mowa w art.22 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ;
2. Licencja na wykonywanie transportu drogowego w zakresie przewozu osób zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jedn. Dz.U. z 2012 r., poz. 1265 ze zm.). Zamawiający dopuszcza uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, zgodnie z ustawą o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2008 r., nr 63, poz. 394).
3. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ.
4. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
5. Aktualne zaświadczenie właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu –wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
6. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3miesiące przed upływem terminu składania ofert.
7. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8, 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o który umowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym, że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem;
8. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
9. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust 2 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 9 do SIWZ albo lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej co Wykonawca.
Zamawiający zwróci się do wykonawców o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień dotyczących powiązań, o których mowa w art. 24 ust.2 pkt 5 ustawy, istniejących między przedsiębiorcami, w celu ustalenia czy nie zachodzą przesłanki wykluczenia wykonawcy.
10. Wykaz głównych usług wykonanych (w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych), w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – z tego okresu, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane oraz załączeniem dowodów czy zostały wykonane należycie. Wykaz należy sporządzić wg wzoru - załącznika nr 5 do SIWZ.
11. Wykaz środków transportu dostępnych wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami – załącznik nr 6 do SIW.
12. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami sporządzony wg załącznika 7 do SIWZ.
13. Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień wg załącznika nr 4 do SIWZ.
14. Informacja z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
15. Opłacona polisa, a w przypadku jej braku, innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
16. Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów:
a) pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania do dyspozycji wykonawcy zasobów określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, umożliwiających wykonanie zamówienia, według załącznika nr 8 do SIWZ lub udowodnienia w inny sposób, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia np. przedłożenie zawartych umów czy oświadczeń,
b) ponadto jeśli podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów. oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ;
17. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w:
a) pkt 10.4, 10.5, 10.6, 10.8 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające odpowiednio, że:
— nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
— nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
— nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
b) pkt 10.7 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub przed notariuszem. Terminy dotyczące ich wystawienia stosuje się odpowiednio.
Uwaga
Dokumenty, o których mowa wyżej, mogą być przedstawione w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez upoważnionego(ych) przedstawiciela(i) wykonawcy.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (pkt 11 SIWZ) oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach, których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, zamawiający wzywa do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane usługi wymagań określonych przez zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Ocena spełnienia warunku dokonana zostanie na podstawie:
a) informacji z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
b) opłaconej polisy, a w przypadku jej braku, innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Wykonawca w celu potwierdzenia warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej i finansowej musi wykazać, że: posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę równą co najmniej 50 000,00 PLN oraz że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na łączną kwotę równą co najmniej 50 000,00 PLN.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. Ocena spełnienia warunku dokonana zostanie na podstawie:
a) wykazu głównych usług wykonanych (w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych), w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – z tego okresu, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, przygotowanego wg wzoru – załącznika nr 5 do SIWZ;
b) dowodów czy usługi wskazane w wykazie zostały wykonane należycie (np.: referencje, protokoły odbioru).
Dowodami potwierdzającym czy usługi zostały wykonane należycie są :
— poświadczenie lub inny dokument potwierdzający należycie wykonane dostawy,
— oświadczenie wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej. Jeżeli wykonawca składa oświadczenie, zobowiązany jest podać przyczyny braku możliwości uzyskania poświadczenia.
W przypadku gdy Zamawiający (Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji) jest podmiotem, na rzecz którego usługi wykazane w wykazie zostały wcześniej wykonane wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w pkt b).
W razie konieczności, szczególnie gdy wykaz usług lub dowody potwierdzające czy usługi zostały wykonane należycie budzą wątpliwości zamawiającego, zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego usługi były wykonywane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio zamawiającemu.
2. Ocena spełniania warunku dokonana zostanie na podstawie wykazu środków transportu dostępnych wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami – załącznik nr 6 do SIWZ.
3. Ocena spełnienia warunku dokonana zostanie na podstawie:
a) wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami sporządzony wg załącznika 7 do SIWZ;
b) oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień wg załącznika nr 4 do SIWZ.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
1. Wykonawca w celu potwierdzenia posiadania wiedzy i doświadczenia musi wykazać, że: należycie wykonał, z zastrzeżeniem art. 26 ust. 2 b ustawy Prawo zamówień publicznych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej min. 3 usługi główne, z których każda trwała nieprzerwanie przez okres co najmniej 3 miesięcy, polegała na transporcie osób w ilości średnio co najmniej 100 osób dziennie.
2. Wykonawca w celu potwierdzenia dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym wykaże, że dysponuje min. 4 środkami transportu, tj. autokarami z minimalną liczbą miejsc 28 i 35, posiadającymi ważne badanie techniczne, spełniającymi wymogi bezpieczeństwa i estetyki pojazdów, zgodnie z przepisami oznakowane, posiadającymi ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej(OC) i następstw nieszczęśliwych wypadków (NWW) na kwotę minimum 10 000 PLN.
3. Wykonawca w celu potwierdzenia dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia musi wykazać, że dysponuje minimum 4 (kierowcami posiadającymi odpowiednie uprawnienia do prowadzenia autobusów, tj. prawo jazdy kategorii D) a także zaświadczenie o ukończeniu kursu na przewóz osób, ważne badania psychotechniczne oraz orzeczenie lekarskie lekarza uprawnionego do badania kierowców. Zamawiający dopuszcza uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, zgodnie z ustawą o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U z 2008 r., nr 63, poz. 394).
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: tak
Odniesienie do odpowiednich przepisów ustawowych, wykonawczych lub administracyjnych: Wykonawca w celu potwierdzenia posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności, musi przedłożyć zmawiającemu licencje na wykonywanie transportu drogowego w zakresie przewozu osób zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jedn. Dz.U. z 2012 r., poz. 1265 ze zm.). Zamawiający dopuszcza uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, zgodnie z ustawą o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2008 r., nr 63, poz. 394).
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: tak

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
144/ZP/RCRE/POKL9.1.2/2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 2.1.2014
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
2.1.2014 - 12:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 2.1.2014 - 12:30

Miejscowość:

Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji, 45-315 Opole, ul. Głogowska 27, pokój nr 2.4, I piętro.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Usługa realizowana jest na potrzeby projektu systemowego nr POKL.09.01.02-16-001/13 pn. Fascynujący świat nauki i technologii, realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytetu IX, Działania 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z decyzją o dofinansowanie – uchwała ZWO nr 3514/2013 z dnia 28.3.2013 r.
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Zamówienie udzielane w częściach. Suma wszystkich części, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postepowania, przekracza równowartość kwoty 200 000 EUR.
2. Przed wszczęciem postepowania Zamawiający na podstawie art. 31a ustawy Prawo zamówień publicznych udzielane przeprowadził dialog techniczny.
3. Zamawiający przewiduje zamówienia uzupełniające na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, udzielane w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, stanowiących nie więcej niż 20 % wartości za mówienia podstawowego, które polegać będą na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail:
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 23.1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zmówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, przysługują środki ochrony prawnej szczegółowo określone w dziale VI ww. ustawy Prawo zamówień publicznych.
23.2 Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający zobowiązany jest na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych.
23.3 Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określić żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
23.4 Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust.2. ustawy.
23.5 Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
23.6 Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia pisemnie, faksem lub droga elektroniczną.
23.7 W przypadku uznania zasadności przekazanej informacji zamawiający powtórzy czynność albo dokona zaniechanej czynności, informując o tym wykonawców w sposób przewidziany w ustawie dla tej czynności, na te czynności nie przysługuje odwołanie.
23.8 Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłanie informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust.2 ustawy Pzp, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
23.9 Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie interenetowej.
23.10 Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 23.8 i 23.9 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę do jego wniesienia.
23.12 Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamieszcza ją również na stronie internetowej, na której jest zamieszczone ogłoszenie o zamówieniu lub jest udostępniana specyfikacja, wzywając wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
23.13 Jeżeli zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
— 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
— 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
23.14 Odwołanie rozpoznaje Izba w terminie 15 dni od dnia doręczenia Prezesowi Izby. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
23.15 Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Opolu, za pośrednictwem Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w terminie i na zasadach określonych w art. 198 a –198 g ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail:
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 22458780

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
22.11.2013

PDFogloszenie o zamowieniu.pdf

DOCSIWZ_transport_Uczelnia.doc

DOCzalacznik nr 1 formularz ofertowy transport.doc

DOCzalacznik nr 2 osw. z art. 22.doc

DOCzalacznik nr 3 oswiadczenie z art. 24.doc

DOCzalacznik nr 4 oswiadczenie dot uprawnienien.doc

DOCzalacznik nr 5 Wykaz glownych usług.doc

DOCzalacznik nr 6 - wykaz srodkow transportu.doc

DOCzalacznik nr 7 wykaz osob.doc

DOCzalacznik nr 8 pisemne zobowiazanie.doc

DOCzalacznik nr 9 oswiadczenie lista.doc

DOCzalaczniknr10_wzor_umow_transport uczelnie.doc

DOCpytania i odpowiedzi - transport Uczelnia 13.12.2013 r.doc

PDFsprostowanie ogloszenia1.pdf

DOCZalacznik do informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty.doc

DOCInformacja o wyborze najkorzystniejszej oferty - strona.doc

PDF2014-OJS031-050327-pl.pdf

  • Opublikował: Krzysztof Sielchanowicz, data publikacji: 27-11-2013 09:56
  • Modyfikował: Krzysztof Sielchanowicz, data modyfikacji: 21-05-2014 15:25
  • Podmiot udostępniający: Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji
  • Wytworzył lub za treść odpowiada: Beata Kłopotowska
  • Data wytworzenia: 27-11-2013
  • Ilość wyświetleń: 1134
  • Link do strony: http://bip.rcre.opolskie.pl/362/przetarg-nieograniczony-na-swiadczenie-uslugi-transportu-tj-dowozu-i-odwozu-uczniow-z-opiekunami-na-zajecia-pozaszkolne-na-uczelni-w-ramach-realizacji-projektu-pod-nazwa-fascynujacy-swiat-nauki-i-technologii-wspolfinansowanego-ze-srodkow-europejskiego.html
  • Opublikował: Krzysztof Sielchanowicz, data publikacji: 27-11-2013 09:56
  • Modyfikował: Krzysztof Sielchanowicz, data modyfikacji: 21-05-2014 15:25
  • Podmiot udostępniający: Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji
  • Wytworzył lub za treść odpowiada: Beata Kłopotowska
  • Data wytworzenia: 27-11-2013
  • Ilość wyświetleń: 1134
  • Link do strony: http://bip.rcre.opolskie.pl/362/przetarg-nieograniczony-na-swiadczenie-uslugi-transportu-tj-dowozu-i-odwozu-uczniow-z-opiekunami-na-zajecia-pozaszkolne-na-uczelni-w-ramach-realizacji-projektu-pod-nazwa-fascynujacy-swiat-nauki-i-technologii-wspolfinansowanego-ze-srodkow-europejskiego.html
  • Data publikacji: 27-11-2013 09:56 przez: Krzysztof Sielchanowicz
  • Data modyfikacji: 21-05-2014 15:25 przez: Krzysztof Sielchanowicz
  • Podmiot udostępniający: Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji
  • Wytworzył lub za treść odpowiada: Beata Kłopotowska
  • Data wytworzenia: 27-11-2013
  • Ilość wyświetleń: 1134
Rozwiń rejestr zmian plików
Rozwiń rejestr zmian strony
  •  
    21-05-2014, godz. 15:25:35
    Modyfikacja strony przez: Krzysztof Sielchanowicz
  •  
    10-01-2014, godz. 14:08:02
    Modyfikacja strony przez: Krzysztof Sielchanowicz
  •  
    13-12-2013, godz. 14:29:33
    Modyfikacja strony przez: Krzysztof Sielchanowicz
  •  
    27-11-2013, godz. 09:56:24
    Modyfikacja strony przez: Krzysztof Sielchanowicz
Dane adresowe:

Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji
45-315 Opole
ul. Głogowska 27

 

tel.: +48774579895
fax: +48774552979
e-mail: kontakt@rcre.opolskie.pl