Opole dnia 26.09.2013 r.
INFORMACJA
O ZAMIARZE PRZEPROWADZENIA DIALOGU TECHNICZNEGO
Dialog techniczny dotyczy realizacji studiów podyplomowych z zakresu neurodydaktyki w ramach projektu „Neurony na rzecz ucznia i szkoły - przygotowanie nauczyciela do funkcjonowania w szkole XXI w.”
Dialog techniczny prowadzony jest na podstawie art. 31a ustawy z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.).
Celem dialogu technicznego jest pozyskanie przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji informacji, które mogą być wykorzystane przy przygotowywaniu opisu przedmiotu zamówienia, specyfikacji istotnych warunków zamówienia lub określenia warunków umowy, z zachowaniem zasady uczciwej konkurencji.
Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji, ul. Głogowska 27, 45-315 Opole zaprasza do składania zgłoszeń do udziału w niniejszym w dialogu technicznym.
Planuje się organizację studiów podyplomowych dla 50 nauczycieli. Program studiów przewiduje dla każdego uczestnika 280 godz. dydaktycznych w formie blended learning.
Część I wspólna dla wszystkich – wykład interaktywny, warsztaty, konwersatorium :
1) Neuropedagogika –w tym praca online
2) Neurometodyka – w tym praca online
3) Tutoring
4) Animacja kultury i edukacja muzealna
Część II – z podziałem na 3 podgrupy (3 wykładowców) :
1) Nauczanie przedszkolne i wczesnoszkolne
2) Przedmioty humanistyczne + języki obce
3) Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
Część III – Opracowanie własnych propozycji działań :
Dla każdej grupy przewidziane są zajęcia praktyczne w ramach, których przewiduje się: tworzenie materiałów dydaktycznych w tym scenariuszy lekcji w pracowniach eksperymentalnych na potrzeby szkoleń nauczycieli oraz planowanie i tworzenie projektów dla szkoły polegających na zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań w nauczaniu, np. nowy model klasy, w której uczniowie mogą uczyć się poprzez działanie, czy też konstruowanie różnych pomocy dydaktycznych służących do wykonywania pomiarów, doświadczeń, eksperymentów. Wszyscy nauczyciele – trenerzy, będą mieli dostęp do internetowej platformy szkoleniowej, na bazie, której będą mogli współpracować z nauczycielami z nowych metod nauczania, jak również będą mogli korzystać m.in. z zasobów portalu e-szkoła.
Studia będą realizowane przez uczelnie wyższą wyłonioną w drodze zamówienia publicznego. Studia wyjazdowe - uczestnikom zapewniony zostanie nocleg oraz wyżywienie w trakcie trwania studiów. Miejsce realizacji Ośrodek Szkoleniowy RCRE Niwki. Realizacja programu przez okres 10 miesięcy przewidywany termin zakończenia sierpień 2014 r.
II. Termin i miejsce prowadzenia dialogu technicznego
1. Pożądany termin przeprowadzenia dialogu technicznego - do dnia 11.10.2013 r.
Termin prowadzenia dialogu technicznego może ulec wydłużeniu w przypadku nieosiągnięcia celów określonych w przedmiocie dialogu technicznego. O fakcie przedłużenia terminu zostaną powiadomione podmioty uczestniczące w dialogu technicznym.
2. Miejsce i termin prowadzenia dialogu technicznego będzie każdorazowo uzgadniane
z poszczególnymi podmiotami, które będą uczestniczyć w dialogu technicznym.
Dialog techniczny będzie prowadzony w formie spotkań (z każdym podmiotem lub grupą podmiotów) lub wymiany korespondencji elektronicznie, faksem lub pisemnie.
Miejsce prowadzenia dialogu technicznego Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji, ul. Głogowska 27, 45-315 Opole.
III. Warunki i zasady udziału w dialogu technicznym.
1. Uruchomienie procedury dialogu technicznego następuje w terminie publikacji niniejszego ogłoszenia na stronie internetowej adres http://bip.rcre.opolskie.pl/1/strona_glowna_bip.html
2. Dialog techniczny prowadzony będzie z podmiotami wybranymi przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.
3. Zgłoszenie do udziału w dialogu technicznym należy złożyć w formie pisemnej na adres Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji, ul. Głogowska 27, 45-315 Opole lub w formie elektronicznej na adres: w języku polskim w nieprzekraczalnym terminie do godziny 15.00 w dniu 03.10.2013 r. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu zgłoszenia.
Wzór zgłoszenia stanowi załącznik do niniejszej Informacji.
4. Za udział w dialogu technicznym uczestniczące podmioty nie otrzymują wynagrodzenia oraz nie otrzymują zwrotu kosztów związanych z przygotowaniem i udziałem w dialogu technicznym.
5. Dialog techniczny będzie prowadzony w języku polskim. Do dokumentów przedstawianych w innych językach powinno być załączone tłumaczenie na język polski podpisane przez podmiot uczestniczący w dialogu technicznym.
6. Prowadzony dialog ma charakter jawny. Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji nie ujawni informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tekst jednolity Dz. U. 2003,
Nr 153, poz. 1503, z późn. zm.), jeżeli podmiot uczestniczący w Dialogu, nie później niż przed przekazaniem informacji zastrzegł, że przekazywane konkretne informacje nie mogą być udostępniane innym podmiotom.
7. Poprzez udział w dialogu technicznym podmioty uczestniczące udzielają bezwarunkowej zgody na wykorzystanie informacji oraz utworów stanowiących przedmiot praw autorskich, przekazywanych w trakcie niniejszego dialogu technicznego na potrzeby Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji związane z przeprowadzeniem zamówienia publicznego.
8. Ogłoszenie nie stanowi zaproszenia do złożenia oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.
9. Wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące procedury dialogu technicznego należy kierować na adres e-mail:
Pracownikami Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji upoważnionymi do bezpośredniego kontaktowania się z podmiotami uczestniczącymi w dialogu technicznym są:
- w sprawach związanych z przedmiotem dialogu – Ireneusz Podolak tel. (+48) 774047542
- w sprawach proceduralnych – Ryszard Kubiak tel. (+48) 774047598
Informacje i wyjaśnienia można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 14.00.
10. Dialog techniczny będzie prowadzony przez osoby wskazane przez Dyrektora Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji.
11. O zakończeniu Dialogu technicznego Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji poinformuje wszystkie podmioty uczestniczące w Dialogu.
Dyrektor
mgr Lesław Tomczak
Wzór zgłoszenia
o dopuszczenie do dialogu technicznego
Działając w imieniu poniżej wskazanego podmiotu, niniejszym zgłaszam chęć udziału
w dialogu technicznym dotyczącym realizacji studiów podyplomowych z zakresu neurodydaktyki w ramach projektu „Neurony na rzecz ucznia i szkoły - przygotowanie nauczyciela do funkcjonowania w szkole XXI w.”
Dane podmiotu
nazwa /imię i nazwisko
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Siedziba i adres
ulica . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . kod pocztowy . . . . . . . . . . miejscowość . . . . . . . .
tel.: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . fax: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
e-mail: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Oświadczam, że udzielam bezwarunkowej zgody na wykorzystanie informacji oraz utworów stanowiących przedmiot praw autorskich, przekazywanych w trakcie niniejszego dialogu technicznego na potrzeby Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji związane z przeprowadzeniem zamówienia publicznego.
.......................... ...............................................
Miejscowość, data Podpis osoby upoważnionej